طوطی باز

از نرم افزارهای نوین انبارگردانی چه میدانید؟ - طوطی باز

از نرم افزارهای نوین انبارگردانی چه میدانید؟

این روزها نرم افزارها یکی از مهم ترین ابزارها در هر کاری به حساب می آیند، مهم نیست که شما در چه زمینه ای مشغول به کار هستید، نرم افزارها می توانند کمک بسیاری به شما کنند. از این رو تصمیم داریم که در ادامه روش های نوین انبارگردانی به کمک نرم افزار دریافت و پرداخت را بررسی کنیم و پیشنهاد می دهیم که ادامه مطالب را از دست نداده و با ما همراه باشید.

نرم افزار مدیریت زنجیره تامین

برای شروع باید بگوییم که زنجیره تامین به چه معنی است و چه اهدافی دارد. توجه داشته باشید که شرکت، اداره، سازمان، کارگاه، کارخانه یا هر محل دیگری که در آن مشغول به کار هستید، نیازهای خاصی دارد که شما به عنوان مدیر باید این نیاز ها را برطرف کنید. حال این نیازها در هر سازمانی با دیگری تفاوت هایی دارد.

به عنوان مثال گاهی در یک اداره به نیروی کار نیاز دارید، در حالی که در یک کارگاه تولیدی نیاز به مواد اولیه وجود دارد. به همین دلیل باید بگوییم که نیازها در هر سازمانی با دیگری تفاوت هایی دارد، اما نرم افزار مدیریت انبار زنجیره تامین متناسب با نیاز و شرایطی که دارید، به شما کمک میکند و این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.

هدف نرم افزار مدیریت زنجیره تامین چیست؟

توجه داشته باشید که هدف از مدیریت زنجیره تامین این است که نیازهای سازمان شما به طور دقیق و در کوتاه ترین زمان برطرف شود. حال نرم افزار مدیریت زنجیره تامین به شما کمک می کند که این کار را با سرعت بیشتری و به طور دقیق تری انجام دهید. توجه داشته باشید که انسان ها به دلایل مختلفی در بعضی از موارد دچار اشتباه می شوند و این موضوع طبیعی است.

در حالی که نرم افزارها به صورتی طراحی شده اند که احتمال خطا و اشتباه را به مقدار قابل توجهی کاهش می دهند و این کار باعث می شود که برطرف کردن نیازها به زمان کمتری نیاز داشته باشد. همانطور که می دانیم در سال های اخیر، زمان نقش بسیار مهمی را در بازار کسب و کار داشته است و باید برای آن اهمیتی خاص قائل شد. به همین دلیل استفاده از نرم افزار مدیریت زنجیره تامین می تواند کمک بسیار بزرگی در جهت رسیدن به اهداف مختلف سازمان شما باشد.

نرم افزار حسابداری مالی

در هر سازمان یا اداره ای که مشغول به کار هستید، نمی توان از نقش مهم و اساسی حسابداری غافل شد. در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که نرم افزار حسابداری مالی کمک بسیار بزرگی برای انجام امورات حسابداری بوده است. توجه داشته باشید که از حسابداری به عنوان قلب یک سازمان یا اداره یاد می کنند، یعنی بدون توجه به حسابداری عملا ادامه فعالیت امکان پذیر نیست و این موضوع اهمیت بسیاری دارد.

به این موضوع توجه داشته باشید که نرم افزار حسابداری مالی به شما کمک می کند که احتمال خطا و اشتباه را به مققدار چشمگیری کاهش دهید. شما برای پیشرفت در کار خود نیاز دارید که دفاتر حسابداری را به طور منظم بررسی کنید و در این بررسی ها عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید. در صورتی که عملکرد مناسبی ندارید و سود مالی چندانی عاید شما نمی شود، در اسرع وقت برای تغییر برنامه ها خود اقدام کنید، در غیر این صورت رسیدن به اهداف کمی غیر قابل باور خواهد بود.

اهداف نرم افزار حسابداری مالی

همانطور که گفتیم نرم افزار حسابداری مالی با هدف کمک به حسابدارها روی کار آمده است، اما این هدف کلی است و در ادامه قصد داریم جزئیات آن را بررسی کنیم و به همین دلیل پیشنهاد می دهیم که با ما همراه باشید.

  • بررسی گزارش های مالی به شما کمک می کند که عملکرد سازمان خود را بهتر بررسی کنید، یعنی نرم افزار مدیریت حسابداری مالی به شما کمک می کند که با استفاده از گزارش های مالی، عملکرد سازمان خود را بهتر تحلیل کنید.
  • استفاده از این نرم افزار باعث می شود که از تاریخچه مالی شرکت یا سازمان خود به طور دقیق مطلع باشید و این کار باعث می شود که چشم انداز و اهداف شرکت خود را با اطلاعات دقیق تری مشخص کنید و در این حالت احتمال رسیدن به آن نقطه بسیار بیشتر خواهد بود.
  • استفاده از نرم افزار صورت های مالی به شما کمک می کند که فاکتور دقیقی از هزینه های خرج شده و درآمدهای به دست آمده داشته باشید. با این کار بهتر می توانید سود مالی سازمان خود را تعیین کنید.

نرم افزار مدیریت انبار

انبارداری و انبار گردانی از مهم ترین مواردی هستند که در اداره یک سازمان یا شرکت باید به آن توجهی خاص داشته باشید. متناسب با موضوع فعالیت شما، انبارداری هم متفاوت خواهد بود، اما باز هم نمی توان آن را نادیده گرفت و به طور کلی باید بگوییم که از انبارداری به عنوان مغز یک سازمان یاد می شود، یعنی در صورت وجود مشکل در انبارداری، کل سازمان شما با مشکل رو به رو خواهد شد.

از این رو نرم افزار مدیریت انبارداری به کمک شما و البته سازمان شما می آید، تا بهتر بتوانید این کار را انجام دهید و از بروز مشکلات جلوگیری کنید. البته به این موضوع توجه داشته باشید که نرم افزارهای مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید متناسب با شرایطی که دارید، یکی از آن ها را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که نرم افزار مدیریت انبار به صورت رایگان هم در بازار وجود دارد، پس نگران هزینه ها نباشید و به نکات مهم ترین دقت کنید.

ویژگی یک نرم افزار مدیریت انبار

برای انتخاب یک نرم افزار مدیریت انبار به قیمت و هزینه ای که باید پرداخت کنید، توجه نداشته باشید، زیرا نرم افزارهای رایگان هم با ویژگی های بسیار مثبت وجود دارند، شما این ویژگی ها را در نرم افزار مورد نظر خود بررسی کنید؛

  • رابط کاربری ساده و راحت
  • اطلاعات کالای مورد نظر شما را به سرعت بالایی پیدا کند.
  • با استفاده از آن بتوانید حواله کالا را با مشخصات کامل آن کالا چاپ کنید.
  • نرم افزار باید قابلیت بارکد خوانی داشته باشد.
  • نقطه ای که کالا در آن جا قرار دارد را تعیین کند.

به شما پیشنهاد می دهیم که این ویژگی ها را جدی بگیرید.

در نهایت باید بگوییم که اگر در رابطه با روش های نوین انبارگردانی به کمک نرم افزار ها به مشاوره های تخصصی نیاز دارید، کارشناس های ما در پویا سافت آماده خدمت رسانی به شما هستند.

نرم افزار برنامه ریزی تولید

برنامه ریزی توید،‌ همانطور که از نامش پیداست به معنای برنامه ریزی،‌ کنترل و مدیریت تمام فرآیندهای مربوط به بخش تولید سازمان و کسب و کار است. مدیریت ورودی های خطوط تولید، مدیریت خروجی‌های خطوط تولید و مدیریت و کنترل مواد اولیه و حتی مدیریت منابع انسانی بخش تولید از مهم ترین کارکردهای برنامه ریزی تولید است.

سازمان ها و کسب و کارهایی که مدل کسب و کار و سازمانی آن ها برپایه تولید محصولات است، اهمیت بسیار زیادی برای قسمت برنامه ریزی تولید در سازمان و کسب و کار خود دارند.

برنامه ریزی تولید کار بسیار طاقت فرسا و زمانبری است. از این رو هر ایده و یا خدماتی که برای صرفه جویی در هزیه ها و صرفه جویی در زمان سازمان ها و کسب و کارها مطرح و منتشر شود برای سازمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بنابراین می‌توان به اهمیت نرم افزارهای برنامه ریزی تولید برای این سازمان ها پی برد. نرم افزارهای برنامه ریزی تولید در بحث صرفه جویی در هزینه ها و صرفه جویی در زمان عملکرد بسیار مثبت و خوبی از خود نشان داده‌ و توجه سازمان ها و کسب و کارها را جلب کرده اند.

اهداف نرم افزار برنامه ریزی و کنترل تولید

در این قسمت اهداف و کارکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی تولید را تشریح خواهیم کرد. بعد از مطالعه این قسمت قطعا درک عمیقی از اهمیت این نرم افزار ها در سازمان و کسب و کار ها خواهید داشت. برخی از اهداف و عملکردهای نرم افزارهای برنامه ریزی و کنترل تولید شامل موارد زیر هستند:

بررسی دقیق سفارشات، فرآیند تولید، نیروی انسانی و …

تحویل به موقع سفارشات

به حداقل رساندن زمان تولید

کاهش هزینه‌های تولید

کاهش هزینه‌های نگهداری

جلب رضایت مشتریان با ارتقای سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده

کاربرد نرم افزارهای حسابداری و انواع آن

نرم افزارهای حسابداری آن دسته از برنامه‌های کاربردی کامپیوتری هستند که باید به صورت اتوماتیک، امور مالی سازمان‌‎ها را مدیریت کنند. این نرم افزارها به حسابداران و سایر مدیران مالی کمک می‎کنند که کارهای حسابداری خودشان را مدیریت و بهینه‌‎سازی کنند. هنگامی که می‌‎خواهید یک نرم افزار حسابداری تهیه کنید؛ باید با توجه به نیاز خود یک برنامه‌ی مناسب را تهیه کنید. برای مثال برخی شرکت‌ها در حوزه بازرگانی فعالیت می‌کنند؛ بنابراین باید نرم‌افزاری را تهیه کنند که دقیقاً متناسب به نیاز یک شرکت بازرگانی و ابعاد کاری آن‎ها باشد.

نرم افزار حسابداری بازرگانی

نرم افزار حسابداری بازرگانی، فرآیند حسابداری بازرگانی همچون انبارداری را تسهیل می‌بخشد، به موجودی و خواب هر کالا سر و سامان می‌بخشد، همچنین در ارائه گزارشات مدیریتی با دقت و صحت بالا عمل می‌کند.

نرم افزار حسابداری تولیدی

حسابداران شرکت‌های تولیدی به علت زمان سنجی و در اختیار داشتن فرمول‌های بسیار تولیدی باید با نرم‌افزاری کار کنند که با سرعت و دقت امکانات مورد نیاز را به آن‌ها ارائه کند. نرم افزارهای حسابداری تولیدی با امکانات مناسب در این بخش به شرکت های مختلف کمک می کند.

نرم افزار حسابداری پیمانکاری

شرکت‌های پیمانکاری به لحاظ ارتباطاتی که در هر پروژه با تعدادی کارفرما دارند باید بتوانند حساب‌ها را به تفکیک پرداخت کنند و از صفر تا صد قراردادها را به درستی مدیریت کنند. بنابراین داشتن یک نرم افزار حسابداری پیمانکاری دقیق که در محاسبه بهای تمام شده هر پروژه، سود و زیان و هر آنچه که به تکمیل فرآیند پیمانکاری کمک می‌کند، ضرورت دارد.

نرم افزار حسابداری خدماتی

شرکت‌های خدماتی عموماً در قبال خدمتی که به مشتریان ارائه می‌کنند؛ حق الزحمه دریافت می‌کنند. در حقیقت این شرکت‌ها، بدون ماده اولیه و با هزینه کردن خرید و وسایل مورد نیاز، خدمت ارائه کرده و کسب درآمد و سود می‌کنند.

فعالیت‌های حسابداری در شرکت‌های خدماتی، اموری همچون فعالیت در خصوص خرید دارایی، ایجاد بدهی و یا افزایش سرمایه است و تهیه یک نرم افزار حسابداری خدماتی جامع و دقیق برای مدیریت حساب‌ها اهمیت زیادی دارد.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی

یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی دقیق در مدیریت و ساماندهی حساب‌ها به فروشگاه‌داران کمک می‌کند. با استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی، شما می‌توانید عملیات‌های خرید و فروش و دریافت و پراخت، کنترل موجودی کالا و ارتباط با توزیع‌کنندگان را به راحتی مدیریت کنید.

نرم افزار حسابداری آنلاین

نرم افزار حسابداری آنلاین یا همان ابری امروزه در دنیای تکنولوژی و دورکاری، کاربرد بسیاری دارد. این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد در هر نقطه‌ای از دنیا که به اطلاعات مورد نیازشان دسترسی داشته و حسابداری شرکتشان را انجام دهند.

نرم افزار حسابداری شخصی

نرم افزار حسابداری شخصی به صورت اپلیکیشن‌هایی است که می‌توان در آن به سادگی دخل و خرج روزمره‎تان را وارد کرده و حساب‌وکتابتان را مدیریت کنید این اپلیکیشن‌ها به راحتی به حساب‌های بانکی شخصیتان متصل می‌شود و شما می‌توانید گزارش خلاصه‌ای از مجموعه حساب‌های خرج‌شده شخصیتان تهیه کنید.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی مانند نرم افزار حسابداری انبار ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.